Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineuslugibrukarskie blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
1245 odwiedzin | wpisów: 2, komentarzy: 6, artykułów: 3, obserwuje: 4

Prawidłowe wykonanie podbudowy

autor: uslugibrukarskie blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Przy realizacji naszego wymarzonego bruku musimy pamiętać, że tylko prawidłowo przygotowana podbudowa może dać nam spokój na wiele lat i pewność, że nawierzchnia będzie płaska jak na samym początku bez kolein i dziur, a co przełoży się na wygodne użytkowanie.

żródło: moffijbruk.pl

Na samym początku musimy zadać sobie pytanie pod jaki tonaż ma być przygotowany nasz bruk i w zależności od tego wykorytować na odpowiednią głębokość . 


Pod 3.5tony  powinno się korytować od 30-35cm z czego 26cm to kruszywo o frakcji 0-31.5, potem 3cm podsypki i kostka o grubości 6 cm


Jednak może się okazać, że po ściągnięciu górnej warstwy ziemi zastaniemy mało stabilny grunt i wtedy należy go ustabilizować przez różnorakie  zabiegi np. wykorytowanie na 40 cm i zasypanie na około 15cm stabilizacją o sile 5 mp oraz jej  zagęszczenie  a następnie sypanie 16cm kruszywa ponowne zagęszczenie. 

Musimy pamiętać, iż prawidłowo zagęszczona podbudowa daje nam gwarancje, że układanie kostki betonowej czy też granitowej przebiegnie bez nieprzewidzianych niespodzianek.


W następnych artykułach postaram się bardziej dokładniej omówić prawidłowe etapy zagęszczania poszczególnych warstw podbudowy. Zachęcam również do pisania w komentarzach pytań na które w następnych artykułach postaram się odpowiedzieć. 


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49843
Liczba wpisów:206951
Liczba komentarzy:874862
Liczba zdjęć:765153
Użytkownicy online:295