Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineuslugibrukarskie blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
1245 odwiedzin | wpisów: 2, komentarzy: 6, artykułów: 3, obserwuje: 4

Tyczenie spadków

autor: uslugibrukarskie blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dzisiaj chciałbym poruszyćtemat ustalania spadków oraz poziomów bruku przywłaściwym odprowadzaniu wody .

Na samym początku jeślijuż wiemy jakie oczekiwania ma klient oraz posiadamy projekt ułożenia kostki brukowej należy przystąpić do korytowania terenupod kostkę betonową w tym celu należy nabić szpilki ( metalowepręty) i za pomocą niwelatora nanieść odpowiednie wysokości naszpilki oraz zawiązać sznurki po obrysie terenu który ma byćwybrukowany.

Istnieje kilka zasad którychtrzeba się trzymać przy ustalaniu wysokości:


    Głównąwysokością przy podjazdach do garażujest wysokość posadzki w garażu chyba że nie ma jeszcze płyteklub innego materiału którym zostanie wyłożona posadzka wgarażu należy doliczyć do 1 cm w zależności jaki materiałzostanie zastosowany w garażu w taki sposób aby po ułożeniukostki nie było progu w linii bramy garażowej.

    Drugą wysokościąnajczęściej jest droga na którą wyjeżdżasię z posesji, jeśli okazuje się, że zamiast spadku od garażudo drogi jest spadek w drugą stronę należy zastosowaćodwodnienie liniowe przed linią bramy garażowej aby odprowadzaćwodę z podjazdu do kanału burzowego lubstudni chłonnej.

    Ważną zasadą przyustalaniu spadków jest aby wodę wszędzie odrzucać odbudynku jeśli jest to nie możliwe stosujemy różnegorodzaju odwodnienia liniowe lub kratki odprowadzające wodę.

Dzięki tym wysokościommamy już wyjście pod tyczenie wysokości ścieżekwokół budynku oraz trawnika. Ważną rzeczą jest jeśligaraż jest dużo niżej niż wyjście z domu trzeba będziezastosować stopnie. Ilość oraz wysokość stopni zależy odróżnicy wysokości. Przyjmuje się, że stopień powinienmieć wysokość od 16cm do 13 cm. Należy pamiętać przy tyczeniupodjazdów stosuje się 1.5% spadku a przy ścieżkach możnazastosować od 0.5% do 1%. Taras powinienmieć też spadek w granicach od 0,5% do 1%. Dopuszcza się większespadki które będą tylko na plusdziałać na korzyść bruku.


W przypadku sytuacji wktórych nie można ustalić jednolitych spadków należystosować tzw przełamania które pozwolą nam dowyprofilowania linii spływu wody w odpowiednim kierunku. Jednaknależy pamiętać, aby przełamania które zastosujemy niewypływały znaczące na pogorszeniewyglądu i płaszczyzny bruku.


Komentarze (2)
Tytuł: spadek - wjazd na posesję
autor:pol  dodano: 10 miesięcy temu
Witam.mam spadek terenu przy wjeździe na posesję (o tyle dobrze, że w stronę drogi)czy kostka betonowa na takim podjeździe (ze spadkiem) musi być układana w jakiś szczególny sposób, boję się o zimową porę i śnieg - że po prostu będę się ślizgał kołami samochodu.
Odpowiedź do pol
autor:uslugibrukarskie  dodano: 3 miesiące temu
Najważniejsza sprawa aby kostki została w poprzek ułożona w kierunku jazdy, a przy bardzo stromych wjazdach w zimie ratuje tylko sól i piasek no oczywiście odsnieżanie
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49843
Liczba wpisów:206951
Liczba komentarzy:874862
Liczba zdjęć:765153
Użytkownicy online:301